Affiliate Marketing Nedir? Nasıl Kazanırım | Videolu Anlatım


   Bu yazımda Affiliate Marketing hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağım.  Sayfa altında ki videoyu da izleyerek bilgi alabilirsiniz.
   
   Affiliate Marketing, Türkçe'ye satış ortaklığı, iş ortaklığı, kazanç ortaklığı olarak çevirebiliriz. Ama en fazla kazanç ortaklığı olarak anılmaktadır.

   Affiliate Marketing Nedir?
    Affiliate'ye kısaca kazanç ortağı diyebiliriz.  Ya da biraz açarak anlatırsam  affiliate networklerden (affiliate siteleri) veya firmaların kendi affiliate programlarından seçtiği ürünü tanıtan, reklamını yaparak satışını yaptığı (genelde web siteler üzerinden) ürünlerden belli bir komisyon alan insanlar da diyebiliriz. Bir örnekle anlatacak olursam. Diyelim ki  ben,  sizin sattığınız ürünlerden seçip reklamını yaparak (ya da başka bir yolla) satış yaparsam siz bana belli bir komisyon ödersiniz. Sistemin güzel tarafı sermaye gerektirmiyor (emlakçı sistemi gibi düşünebilirsiniz). 


   Kazanç Yöntemleri
Affiliate Marketing kazanç sisteminde bir çok yöntem vardır.

1 Tıklama başına ödeme: Bu belkide en çok üyesi olan sistem hemen hemen her web sitesinde bulabilirsiniz. Bu sitede sayfanın yanlarında görebilirsiniz. Kısaca şöyle anlatmak gerekirse siz o reklamlara tıkladığınızda reklamı yayınlayan site para kazanır. Detaylı bilgi için PTC olarak bu sitede arayabilirsiniz.
nedir, nasıl kıllanılır, kazanılır
2:Üyelik başına ödeme: Size verilen bir link, referans kodu, davetiye sistemi vs. yollarla anlaşmalı olduğunuz şirket veya siteye üye kazandırırsanız size belli bir ücret öder.

3: Satış başı ödeme: anlaşmalı şirketin bir ürününü satarsanız size belli bir komisyon verir.

unutmayalım ki Affiliate Marketing'de her geçen gün değişik kazanç modelleri piyasaya çıkmaktadır.

   Goomass.com yazarlarından bir kişi olayı çok güzel anlatmış. Bu Yüzden bu videoyu burada paylaşmak istedim.9 yorum:

 1. bir çok sitenin kendine göre iş ortaklığı programı bulunur. örneğin gcm forex üye başı 1 olar ödüyor. iş ortaklığı bulunan her siteye ayrı ayrı üye olmak zorudasınız

  YanıtlaSil
 2. yazınızda video paylaştım demişsiniz aşagıda fakat göremedim ben

  YanıtlaSil
 3. MERHABA satış ortaklığı için başvurmada önce bir site mi kurmamız gerekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır öyle bir zorunluluk yoktur. Fakat web siteniz olursa ve bu site hit alırsa işler daha kolay olur. Ama web site açmadan da bu işleri yapabilirsiniz. önemli olan o sitenin ürününü satmak ya da o site için üye toplamak. Bunu forum sitelerinden, facebook, twitter ya da kendi arkadaş çevrenizle de yürütebilirsiniz.

   Sil
 4. iyi günler sitemde reklamınızı vermek istiyoorum nerden ulasabilirim acaba

  YanıtlaSil

Bu site bilgilendirme amaçlıdır.Yaşayacağınız herhangi bir problem sonucu sitemiz sorumlu tutulamaz
Bu sitede yer alan bilgilerin hiçbiri yatırım teklifi değildir

Öncelikle belirtmeliyim ki burada anlatılan site, program vb. firmalarla netteis.com'un hiçbir bağlantısı yoktur. Ben sadece kendi tecrübelerimi ve araştırmalarımı yayınlamaktayım. Üye olduğunuz siteler ile ilgili sorun yaşıyorsanız öncelikle orası ile iletişime geçmek sizin için faydalı olacaktır.

Lüten yorum yazarken küfürlü, kaba ve argo kelimeler kullanmayın.
Reklam amaçlı yorumlar yazmayın.
Hakaret içerikli ve aşağılayıcı yorum yazmayın.

Bu içeriklerde yorum yapılan yorumlar hemen yayından kaldırılacaktır.

Netteis.com | İyi kazançlar...